Telewizja, gazety, internet. Znowu wszystko staje na głowie, znowu Państwa, będą brały udział w konkursie siłowaniu się na rękę. Kto wygra? Kto połamie nogi? Kto zniknie? Kto w ogóle myśli o pokoju na ziemi? Trzeba będzie zejść do bunkrów, dzieci i kobiety przodem, chyba że inwalidzi umysłowi przestaną ścigać się w bezsensie własnej głupoty.

Wstajesz i wiesz.

Ja wstaje i myślę, czy włączenie TV spowoduje zderzenie mojej świadomości z brutalną rzeczywistością nowoczesnego świata wojny? Korea od lat była postrzegana jako naród zacofany i totalnie poza kontrolą Czasami wydaje mi się, że świat kształtuje nasze charaktery w zależności od klimatu obowiązującego w danej części globu. Dlaczego kraje bliżej Równika, są nastawione bardziej wrogo do reszty świata i łatwiej skłaniają się ku przemocy?

Idąc myślą Lennona, byłoby dobrze gdyby świat był bez podziału, jedno Państwo jeden język. Czasami jednak nie potrafię zrozumieć poczucia humoru naszego stwórcy.

 

PODZIEL SIĘ
Nazywam się Bartek Pussak i dla mojej córki jestem bardzo fajnym tatą. Wciąż czekam, aż sama wyzna mi miłość, bo na razie nie daje mi spać i czasami zmusza mnie do tańca. Ojcostwo odmieniło moje dotychczasowe życie i nadało mu zupełnie nowy kierunek. Jestem również fajnym mężem, zapalonym graczem, piosenkarzem (ale tylko gdy jadę samochodem), fotografem, vlogerem i dużo się uśmiecham.