Często mam wrażenie, że ciemnoskórzy ludzie, są jakoś bardziej uzdolnieni. Nie wiem, czy wynika to z moich upodobań do ich barwy głosu, czy to może czysty przypadek, ale wszystko mówi mi, że tak do w dużym stopniu prawda.

Oczywiście, nie twierdzę, że biali nie mają talentu, Thom Yorke z Radiohead, jest, był i zawsze będzie moim guru.  Czy nie jest tak, że gdy słyszymy piosenkę od razu jesteśmy w stanie nakreślić jakiej karnacji jest wokalista? Czy poczucie rytmu u nich nie jest wręcz perfekcyjne? Dziś trafiłem na nagranie z YouTube, gdzie pewien gitarzysta podśpiewuje sobie pod sklepem i gdy dołącza do niego dwóch ciemnoskórych, przypadkowych, wokalistów, tworzy się z tego mega kawałek. Rytmika, wokale po prostu bajka, gwałcę replay i nie mogę się oderwać.

Wiadomo, nie każdy ma talent i dar do śpiewu czy muzyki, jednak trudno się nie zgodzić, że geny odgrywają tu pewną rolę. Ja uwielbiam ich za wyrazistość, charyzmę i łatwość w kontakcie z publicznością, dużo by tu mówić po prostu uwielbiam ludzki talent, lekkość przekazu i siłę dźwięku.

PODZIEL SIĘ
Nazywam się Bartek Pussak i dla mojej córki jestem bardzo fajnym tatą. Wciąż czekam, aż sama wyzna mi miłość, bo na razie nie daje mi spać i czasami zmusza mnie do tańca. Ojcostwo odmieniło moje dotychczasowe życie i nadało mu zupełnie nowy kierunek. Jestem również fajnym mężem, zapalonym graczem, piosenkarzem (ale tylko gdy jadę samochodem), fotografem, vlogerem i dużo się uśmiecham.
 • Kasia Nowak

  To wszystko jest wynikiem mieszanki genetycznej. Wystarczy zacząć od historii rasy czarnej, co musieli przejść, żeby być zauważani w świecie. To żadna tajemnica ani czary :) Rasa czarna zaczynała od podstaw, uczyła się na błędach, wyciągała wnioski i ciężko pracowała. Wynikiem tego jest nasza zazdrość :) ale na pocieszenie – nie każdy Murzyn ma poczucie rytmu :)

 • Michał Roszka

  Ja uwielbiam ich za wyrazistość, charyzmę i łatwość w kontakcie z publicznością, dużo by tu mówić po prostu uwielbiam ludzki talent, lekkość przekazu i siłę dźwięku.

  Ja też. Ktoś kiedyś powiedział, że bluesa łatwo jest zagrać, ale trudno go poczuć. Oglądając ten klip można odnieść wrażenie, że jest odwrotnie. Ale nie jest.

  • ooo pięknie :) Lubie takie klimaty!

   Witaj w moim świecie :D