Nasza podróż do Albanii trwała jeden cały dzień, przedzierając się przez greckie pastwiska, trafiliśmy do miejsca, które zachwyca i inspiruje…

Parga to niewielka, grecka, miejscowość, ale w odróżnieniu od miejscowości na Riwierze Olimpijskiej, posiada niezwykle malownicze położenie.  Górzysta droga prowadząca do Pargi, stopniowo kreuje klimat tego miejsca. Z oddali widać kolorowe domy i przepiękną zatokę, ozdobioną zielonymi wysepkami.

Widok z promenady na port w Pardze
Widok z promenady na port w Pardze

Klimat Pragi
Sama miejscowość swoim klimatem przypominała mi Stare Miasto w Budwie, wąskie długie uliczki z kamienicami ozdobionymi charakterystycznymi okiennicami. Małe sklepy z miejscowymi wyrobami i leniwie spacerujący turyści. Większość uliczek prowadzi na nadmorską promenadę, ciągnącą się przez niemal 500 metrów. Gdy tylko wyjdziemy z zabudowań naszym oczom ukazuje się kaskadowa panorama miasta. Kolorowe domy i przepiękna, czysta woda tworzą niezwykłą symbiozę. Trudno stanąć obojętnie przy tak cudownym widoku, aparat sam wpadał w rękę i każde kolejne zdjęcie, jeszcze bardziej czarowało swoim klimatem.

Port w Pardze
Port w Pardze
Parga zachwyca
Parga zachwyca

Port  w Pardzie jest równie urokliwy jak reszta miejscowości, gdybym miał własny jacht, stałby on właśnie w tym miejscu. Zachwyca rownież piękna, wypełniona parasolkami, plaża. Osobiście zakochałem się w tej miejscowości, myślałem, że Grecja mi się już przejadła, a tu spotkała mnie bardzo miła niespodzianka… Chcę tam wrócić, chcę tam mieszkać, chcę tam zostać na długie lato. Myślę, że najlepszym dowodem na to wszystko są zdjęcia, które dla Was przygotowałem, one dopowiedzą resztę…

Przepiękna plaża w Pardze
Przepiękna plaża w Pardze
Widok z portu na kaskadową panoramę Pargi.
Widok z portu na kaskadową panoramę Pargi.

 

 

PODZIEL SIĘ
Nazywam się Bartek Pussak i dla mojej córki jestem bardzo fajnym tatą. Wciąż czekam, aż sama wyzna mi miłość, bo na razie nie daje mi spać i czasami zmusza mnie do tańca. Ojcostwo odmieniło moje dotychczasowe życie i nadało mu zupełnie nowy kierunek. Jestem również fajnym mężem, zapalonym graczem, piosenkarzem (ale tylko gdy jadę samochodem), fotografem, vlogerem i dużo się uśmiecham.