Co tak naprawdę jest w życiu istotne? Stabilizacja, uczciwość, a może pycha? Możemy robić wiele rzeczy, wielu potem żałować, ale myślę że rachunek sumienia zawsze musi wychodzić na plus.

Chciałbym kiedyś usłyszeć z ust wszechmogących, że moje życie to nie tylko złe wybory, ale przede wszystkim dobre przekonania. Wiele razy popełniamy błędy, starając się osiągnąć coś o czym marzymy, ile razy staramy się robić coś na przekór sobie, tak by innym nie sprawić zawodu. Wiele decyzji jest niezależnych od nas, wielu potem żałujemy, ale są takie o których staramy się pamiętać aż słońce nie zajdzie za horyzontem.

Myśląc o tym wszystkim zastanawiam się jaka jest definicja wewnętrznej dobroci. Wybaczamy, kochamy, szanujemy, ale musimy na własnej skórze przekonać się o tym czy coś jest złe czy dobre, wtedy nagle pragniemy wszystko naprawić lub kąpiemy się w szczęściu i zapominamy o szarości.

Myślę, że w życiu najważniejsza jest miłość. Jeżeli jest w nas, wszystko inne nie ma znaczenia, potrafimy cieszyć się chwilą dając przy tym  całego siebie. Pojawia się spontaniczność, która wywołuje w nas niespotykaną chęć niekontrolowanych zmian, trwale rysując w głowie niezwykle ważny rozdział życia.

Dla rodziny i najlepszych przyjaciół, jestem zawsze wartościowy, bo jest między nami to coś. Uczucie dobrych zamiarów i bezpieczeństwa, mądrość, ale również przyzwyczajenie. Ono często przerysowuje nasz obraz w oczach innych…

PODZIEL SIĘ
Nazywam się Bartek Pussak i dla mojej córki jestem bardzo fajnym tatą. Wciąż czekam, aż sama wyzna mi miłość, bo na razie nie daje mi spać i czasami zmusza mnie do tańca. Ojcostwo odmieniło moje dotychczasowe życie i nadało mu zupełnie nowy kierunek. Jestem również fajnym mężem, zapalonym graczem, piosenkarzem (ale tylko gdy jadę samochodem), fotografem, vlogerem i dużo się uśmiecham.
 • Kasia Nowak

  Miłość to trudne zagadnienie, ja teraz mam do czynienia z miłością bezwarunkową i jest fajna ale bardziej stawiam na dobroć i na to, że dobro powraca; dziś dałam całkiem solidny napiwek w pewnym punkcie usługowym a w innym dostałam darmowe frytki :) taka głupota ale ja cieszy :) uśmiech i życzliwość rządzą !!!!!!!!! :)

 • Tacy MY absurdalni

  Cześć!
  Dobrze napisane. Myślę tak, może dlatego, że znalazłem się w miejscu, w którym muszę wybrać pomiędzy uczuciami a pogonią za marzeniami. :) Trudny wybór, prawda? Oczywiście w zależności o czym się marzy :) Bo jeżeli marzysz o pięknej miłości, to jesteś szczęściarzem, bo nie trzeba wybierać, kiedy ją znajdziesz. :) Może nic nie wiem o miłości… może wiem dużo. :)

  W każdym razie dobrze to napisałeś! Tak trzymać. ;)

  Pozdrawiam,
  Matt.

 • Katarzyna Krzos

  Piękny post… przeczytałam na jednym oddechu:) Dla mnie z uczuć najważniejsza jest miłość. Ona potrafi góry przenieść! Zawsze mam w głowie jeden cytat „Amor omnia vincit”- „Miłość wszystko zwycięży!”
  Ostatnio na blogu pisałam o tym,że dobro zawsze do nas wraca… myślisz,że coś w tym jest? Ja w to bardzo mocno wierzę:)

  • Dziękuję Kasiu. Mam nadzieję, że tak jest, bo jeżeli to prawda to szczęście nas nie opuści :)