Oddałeś głos? Masz prawo, stanąć na mównicy i powiedzieć, że jesteś niezadowolony z wyników, czujesz żal i jesteś zły. Jeżeli twoje lenistwo wygrało z obywatelskim obowiązkiem, milcz i trzymaj zamknięte usta. 

Wczoraj cała polska wybierała kandydatów do Europarlamentu, to czas kiedy każdy z nas ma swój obywatelski obowiązek, by stawić się przy urnie wyborczej oddając głos na Polskę. Jednak żyjemy w wolnym państwie i mamy też prawo mieć to wszystko gdzieś… Gdy wieczorem przyszedł czas pierwszych sondaży i publicznych opinii, internet wrzał. Nienawiść spadła na ziemię uderzając w nią tak mocno, że Hadesowi do teraz dudni w uszach. Ja należę do większości, niestety tej nieoddającej swojego głosu. Frekwencja była niska, dało się to przewidzieć, sam nie zgłosiłem się dlatego, że po prostu mi się nie chciało. a może dlatego, że temat polityki staje się dla mnie niezwykle męczący. Na kilka dni przed wyborami, szefowie partii byli w stanie wyrwać sobie nawzajem serca, by przekonać obywateli do tego, że warto głosować na ich partię. Media ociekały brudem, a na twarzach co niektórych kandydatów widniały doklejane uśmiechy.

Najbardziej nie lubię, po wyborczych debat, gdy każdy mówi, że to hańba, że dana partia wchodzi do Europarlamentu. Jasne mam prawo do wyrażenia swojego zdania, pod warunkiem, że taki głos oddałem robiąc w ten sposób wszystko, co do mnie należy. Jeżeli jednak tego głosu nie oddajesz, zachowaj sobie swoje opinie dla siebie, bo co kogo interesuje zdanie człowieka, który spędził ten czas w domu przed komputerem, TV czy jakim tam innym „zajmującym” czas zajęciem. Nie głosujesz, zamilcz, albo zamknij się gdzieś, gdzie nikt cię nie usłyszy.

Polityka, to trudna kwestia w życiu młodego człowieka, mało kogo interesuje co się w niej dzieje, większość z nas widzi tam tylko krzyk, klamstwa i podzielone zdania. Jednak patrząc w przyszłość jakby wyglądała Polska bez polityków? Czy czułbyś się bardziej wolny i niezależny?

PODZIEL SIĘ
Nazywam się Bartek Pussak i dla mojej córki jestem bardzo fajnym tatą. Wciąż czekam, aż sama wyzna mi miłość, bo na razie nie daje mi spać i czasami zmusza mnie do tańca. Ojcostwo odmieniło moje dotychczasowe życie i nadało mu zupełnie nowy kierunek. Jestem również fajnym mężem, zapalonym graczem, piosenkarzem (ale tylko gdy jadę samochodem), fotografem, vlogerem i dużo się uśmiecham.
  • Bartek

    Bartku cóż udany wpis, smutny zarazem. Fakt jest taki że z jatek polityków nic nikt nie wyniesie. Co nie znaczy że nie powinniśmy interesować się rolą państwa czy tym jak dzisła gospodarka z niezależnych źródeł oraz z historii. Dopiero z taką wiedzą można oceniac obiektywnie co mówią politycy. Działania ich mają konsekwencje i wpływ na nasze życie i warto wiedzieć które działania prowadzone teoretycznie na naszą korzyść w dłuższej perspektywie są destrukcyjne. Np. Hiszpania, kto pamięta że to był tygrys gospodarczy w latach 70tych a teraz jest ruiną. Dlaczego? Efekt działania polityków.

  • Kasia Nowak

    Ja na wybory też nie chodzę ale z powodu tego, że mam do urny jakieś 160 km ;) może kiedyś to zmienię, może wtedy kiedy wygaśnie mi ważność dowodu osobistego? Ja znam tajemnicę słabej frekwencji: pokolenie nasze, ciut starsze i młodsze tym bardziej, wychowuje się w „wygodnym” świecie. Wszystko podstawione pod twarz i zero patriotyzmu. Pamiętam w liceum na tzw WOS nauczyciel kazał napisać czy jestem patriotom. Oczywiście Kasia poszła po całości i napisała, że nie, i że generalnie mam to gdzieś :)( dostałam 4- i reprymendę, że mam się nad sobą zastanowić; jak widać nie odrobiłam zadania domowego do dziś), no bo za co mam być patriotką? co to w ogóle jest? same obiecani, na które się nabieramy a potem „radź se sam”; jestem egoistką i nie oddałabym życia za kraj w zamian za medal, no sorry tym moje dzieci się nie najedzą, w świecie też nasz naród mają za debili więc lepiej się nie przyznawać :) a w ogóle to temat rzeka, który podnosi mi ciśnienie. Kiedyś głosowałam, nikt nie spełnił moich oczekiwań dlatego teraz mam to w DUPIE, bo z tego co jest teraz nic nie wychodzi i nie wyjdzie; może trzeba posadzić więcej brzóz i poczekać aż nasze pokolenie zacznie rządzić?

  • Piotr Kubiak

    No to pochwal się na kogo …