Późna notka, ale po prostu musiałem.  Jutro, każdy z nas wyda fortunę na  pychotki. Pączusie: dżemowe, budyniowe i inne takie. Mniami, mniami, tyj narodzie!

Tak jest tłuszcz, sadło i festiwal smaku. Marmolada, budyń, lukier i czekolada. Jutro, każdy Polak, zamiast zbijać kalorie, będzie je bezsensownie nabijał. Będziemy tuczyć się jak świnie, potem wszyscy pójdziemy pod nóż moralnego kata. Nasze społeczeństwo jeszcze nie wygląda jak brytyjskie czy amerykańskie kuleczki; wielki kanion na udach i Mount Everest na brzuchu. Jeszcze.

W wigilie tego dnia, postanowiłem pierwszy raz w życiu upiec pączki, przecież jak sobie szkodzić to samemu. Przepis znalazłem gdzieś w internecie, wydawało się proste: mąka, cukier, drożdże. Wszystko mieszamy, rośnie, formujemy, do kotła i na koniec marmolada w pupkę. Voilà, oto one! Moje nie wyroby.  Ociekające tłuszczem zapychacze, moralni wojownicy , przepustki do świata puszystych snów.

Mówiąc szczerze, to jest jakaś geneza tego dnia? Tłusty czwartek, sama nazwa jest odrażająca, a jednak większość z nas na samą myśl uśmiecha się od ucha do ucha. Robimy wewnątrz rodzinne zawody, kto się bardziej nażre i pochwali się babci jaki to jest wielki! To ten dzień, kiedy po słowie „mam dość”, sięgamy po kolejnego pączka.

Dziś chyba można, bo przecież środa?

Ps.
Lepsze pączki z marmoladą czy budyniem?

PODZIEL SIĘ
Nazywam się Bartek Pussak i dla mojej córki jestem bardzo fajnym tatą. Wciąż czekam, aż sama wyzna mi miłość, bo na razie nie daje mi spać i czasami zmusza mnie do tańca. Ojcostwo odmieniło moje dotychczasowe życie i nadało mu zupełnie nowy kierunek. Jestem również fajnym mężem, zapalonym graczem, piosenkarzem (ale tylko gdy jadę samochodem), fotografem, vlogerem i dużo się uśmiecham.
 • Kasia Nowak

  Trochę spóźniona, ale jak zobaczyłam ranking najchętniej czytanego tekstu też muszę wbić się w statystyki ;) ja w tym roku zjadłam 8 i mnie zemdliło :) ale warto było; w dupie mam kalorie (dosłownie) ale raz nie zawsze, zawsze nie wciąż; fajna zabawa i zwyczaj; nie ma co się spinać – gratuluję samodzielności w kuchni, mi się nie chce, szkoda zasmradzać dom :)

 • Matt

  dziesięć zjadłem. nie ma dla mnie znaczenia z jakim są nadzieniem :D:D:D

  • Mi jeszcze zostało z 10 sztuk. Nie wiem czy to przejem :)

 • rower jeszcze nie obudził się ze snu zimowego;)

 • Jutro dmuchaj rower a nie o pączkach!

 • dasz rade:) jak to czym?.. pączkowozem:P

 • Kurde jak ja go teraz do biura zaciągnę… :)

 • jak jesteś odważny, spróbuj bez pączka:)

 • Mówisz?

 • bez pączka jutro do mnie nie podchodz!:) tyle w temacie;p